UPDATE:
Tânărul pe trotinetă lovit de un autobuz a fost transportat la spital pentru îngrijiri și investigații medicale. El ar fi intrat pe culoarea roșie a semaforului, au transmis reprezentanții Poliției clujene.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Cluj, din primele cercetări efectuate la fața locului a reieșit că adolescentul, domiciliat în Cluj-Napoca, se deplasa pe strada Petőfi Sándor și ar fi pătruns în intersecție pe culoarea roșie a semaforului electric pentru a efectua un viraj la stânga. Acesta a intrat în coliziune cu un autobuz condus de un bărbat de 50 de ani, din același municipiu, care circula regulamentar.
ȘTIREA INIȚIALĂ
Un tânăr de aproximativ 17 ani aflat pe o trotinetă electrică a fost lovit, marți dimineață, pe Bulevardul 21 Decembrie 1989 din Cluj-Napoca. Din primele informații, adolescantul ar fi fost lovit de un un autobuz CTP.
„ISU Cluj a intervent cu un echipaj SMURD, care a preluat un adolescent de aproximativ 17 ani, conștient și cooperant”, au transmis pompierii clujeni.
„La fața locului a intervenit un echipaj SMURD, iar ulterior partea medicală a fost sprijinită și de către colegii de la Serviciul de Ambulanță Județean.
A primit îngrijiri medicale un adolescent de aproximativ 17 ani, conștient și cooperant, care a fost transportat la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate”, au mai anunțat reprezentanții ISU Cluj.


FOTO: Nelu DRAGOMIR – INFO PRESS Photography