Scandal la CFR. Deac și-a aruncat banderola

IMG_8781

CFR Cluj a remizat în primul meci din Cupa României cu FC Argeș, scor 2-2. Ciprian Deac a fost titular în această partidă, însă a fost înlocuit în minutul 66.

Când s-a anunțat schimbarea, Ciprian Deac a aruncat bandelora pe gazon. Adrian Păun a venit ulterior și a ridicat-o de jos.

Ciprian Deac susține că a văzut că Adrian Păun vine și din această cauză a aruncat-o, pentru ca acesta să o ia și să și-o pună pe braț. Doar că și Păun a fost schimbat. Deac a încercat să explice la final că a fost nervos pe sine și că nu este supărat pe Dan Petrescu.

„Am fost nervos pe mine. Am văzut că vine Păun, nu știam că e schimbat și el. Am aruncat, e adevărat, dar eram supărat pe mine. E o mândrie să port banderola CFR-ului. Nu am cum să fiu supărat pe Mister. Nu am văzut că va fi schimbat, am lăsat banderola mai apăsat.

Mister, dacă mă schimbă în minutul 1, mă duc și îi strâng mâna. A făcut multe pentru CFR. Îmi doream mult să câștigăm, nu am fost mulțumit de mine. Nu traversăm cea mai bună perioadă. Ați văzut și în campionat, cu o victorie ești sus, cu un eșec ieși din primele 6.

Acum am avut un meci greu, se echilibrează valorile pentru că ei își doresc mult. E clar că nu suntem cei mai fericiți fotbaliști. Nu traversăm cea mai bună perioadă, dar dacă legăm 2-3 victorii, vom fi sus și moralul va fi altul. Valoarea lotului mă face să cred că vom reveni. E normal să îmi fac speranțe. Ne dorim Cupa foarte tare, ne duce în cupele europene”, a declarat Ciprian Deac, la finalul meciului.

 

 

Leave a Reply