Căpitanul lui ”U” Cluj, Alexandru Chipciu, a fost pe punctul de a fi eliminat în utimele minute ale derby-ului de duminică seara dintre CFR și Universitatea Cluj.
Alexandru Chipciu l-a faultat pe Damjan Djokovic în tușă, iar arbitrul Marcel Bîrsan a oprit jocul pentru a-i acorda cartonașul galben fotbalistului de la ”U” Cluj în minutul 90+9.
Imediat după asta, Chipciu a lovit nervos balonul. În mod normal, pentru această reacție, căpitanul lui ”U” Cluj ar fi meritat să primească al doilea cartonaș galben și să fie eliminat, potrivit digisport.ro. Totuși, Chipciu n-a primit nimic, iar spiritele s-au inflamat de ambele părți.
Dan Petrescu a cerut al doilea cartonaș galben pentru Chipciu, iar pe teren jucătorii ambelor echipe s-au luat la harță. Cei mai vocali au fost Matei Ilie și Lucas Masoero, care au primit amândoi câte un cartonaș galben.
Mai mult, Masoero i-a transmis lui Ilie: „Ne vedem la vestiare, v-am dat 3 goluri”. Fotbalistul lui ”U” Cluj a făcut referire la cele 3 meciuri directe din acest sezon în care a marcat.
Citește și cronica meciului:
Clasamentul la zi în Superligă

Foto: Digi Sport
Te-ar putea interesa și acest articol: