Un accident a avut loc miercuri dimineața, în comuna clujeană Florești.
Evenimentul rutier a avut loc în apropiere de fosta fermă de pui.
Un șofer a intrat cu mașina pe spațiul verde, lovind un stâlp care a căzut la sol. De asemenea, un coș de gunoi amplasat în zonă a fost și el distrus complet.
Nu se cunosc cauzele pentru care șoferul a ieșit de pe carosabil. Acesta a scăpat nevătămat, dar mașina sa a ieșit șifonată din această aventură.